poniedziałek, 20 stycznia 2020

Lozanna 2020 po polsku - Dzień 10

W niedzielę do rywalizacji na III Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lozannie dołączyli m.in. skoczkowie. Przedstawiciele naszej najbardziej medalodajnej w ostatnich latach dyscypliny zimowej w większości na razie nie nawiązują do sukcesów swoich starszych kolegów. Kolejne udane występy zanotowali natomiast nasi curlerzy, a swoimi trenerskimi radościami podzieliła się Justyna Kowalczyk.

Adam Niżnik w konkursie na skoczni normalnej zajął siódme miejsce, natomiast Jan Habdas był 23. - drugi z naszych reprezentantów zdecydowanie lepiej spisał się w pierwszej serii, po której plasował się na 14. pozycji. U pań nasze zawodniczki znalazły się w końcówce klasyfikacji - Wiktoria Przybyła zajęła 26. miejsce, natomiast Wiktoria Polanowska zamknęła stawkę 33 zawodniczek.

W curlingowej hali w Champéry Polacy w komplecie awansowali do drugiej rundy rywalizacji par mieszaych. Do Klaudii i Dominika Szmidtów dołączyli Robert Kamiński, który w parze z Koreanką Youbeen Park pokonał 8:7 Amerykankę Alinę Tschumakow i Włocha Francesco De Zannę, a także Monika Wosińska, która razem z Chińczykiem Likun Zhangiem wygrała z nowozelandzko-francuskim duetem Zoe Harman/Merlin Gros Soubzmaigne.

Udany występ w biegach narciarskich zanotowała Karolina Kaleta, która została sklasyfikowana na ósmym miejscu w sprincie stylem dowolnym - do awansu do finału naszej zawodniczce zabrakło zaledwie 0,13 s. Na pochwałę zasługuje też występ Hanny Popko, która również odpadła w półfinale i zajęła 18. miejsce. Podobnie jak w sobotnim crossie, w kwalifikacjach odpadła Karolina Kukuczka (44. miejsce).

W męskich zmaganiach Robert Bugara jako jedyny awansował do czołowej trzydziestki - odpadł jednak w ćwierćfinale, zajmując ostatecznie 21. miejsce. Na 54. miejscu kwalifikacje ukończył Piotr Sobiczewski, a na 69. Sebastian Bryja.

W rywalizacji skeletonistek na 17. miejscu uplasowała się Zuzanna Klocek. Polka w klasyfikacji wyprzedziła jedynie trzy zawodniczki.